Odbył się w dniach 4 i 5 czerwca 2011r. kolejny Rajd Samochodowy. Tym razem był to rajd szlakiem Napoleona Bonaparte o kolejną bo o 8-mą Kroplę Lotosu z udziałem pracowników Grupy LOTOS S.A., LOTOS Straż, LOTOS Oil, LOTOS Lab oraz LOTOS Paliwa. Rajd rozpoczął tradycyjnie w Grupie LOTOS o godz. 9-ej rejestracją załóg i przekazaniem map oraz regulaminu przygotowanych przez organizatora sportowego firmę „Automobilklub Orski”.
Pierwszy odcinek specjalny OS1 odbył się na parkingu przed budynkiem CA4 na tle nowych instalacji KAS zrealizowanego w ramach Programu 10+.
Zwycięzcą tego OS-u została załoga nr 28 kierowca Mariusz Szymański, pilot Agnieszka Szymańska w klasie do 1400ccm z czasem przejazdu 1 minuty i 41 sekund.
OS2 został rozegrany na terenie giełdy samochodowej w Pruszczu Gdańskim. Zwycięzcą tego OS-u została załoga nr 14 kierowca Tomasz Kułakowski, pilot Małgorzata Ferenc w klasie powyżej 1800ccm z czasem przejazdu 1-ej minuty i 1-ej sekundy.
Rajdy zawsze zawierają część krajoznawczą. Oceniane również były odpowiedzi uczestników dotyczące wiedzy turystycznej i historycznej uczestników. Chcemy podzielić się tą wiedzą z czytelnikami Lotosfery. Po OS2 w odległości 65 km od Pruszcza Gdańskiego punktem programu było zwiedzanie ruin zamku w Kamieńcu, w którym zamieszkiwał Napoleon od 01.04. do 07.06. 1807 roku. Następnie uczestnicy rajdu udali się na posiłek obiadowy w nowowybudowanej karczmie „Łabędź” na obrzeżach Iławy.
Kolejnym punktem naszej trasy turystycznej było zwiedzanie zamku w Ostródzie, gdzie Napoleon przebywał w lutym i marcu 1807 roku.
Trzeci odcinek specjalny OS3 został rozegrany na terenie ostródzkiego ośrodka motorowego. Zwycięzcą tego etapu na bardzo trudnym technicznie torze została załoga nr 11 z samochodem też pow. 1600ccm – kierowca Paweł Fijas, pilot Justyna Muska z czasem 2 minut 1-ej sekundy.
Do Kretowin pierwsze załogi dotarły już około 17-ej, gdzie nastąpiło zakwaterowanie w ośrodku i chwila odpoczynku po trudach całego dnia.
O 18.30 szef restauracji zaczął podawać pieczonego prosiaczka na ognisku wraz z złocistym napojem orzeźwiającym…
Zliczanie wyników odbywało się z uwzględnieniem dokładności do 0,01 sekundy.
Około godziny 21.30-ej dyrektor zawodów Krzysztof Orski z firmy„ AK Orski” przedstawił oficjalne wyniki części sportowej rajdu.
W Klasie Generalnej zwyciężyła załoga nr 11, kierowca Paweł Fijas, pilot Justyna Muska z czasem całkowitym 291.59 sek. Drugie miejsce zajęła załoga nr 28, Mariusz i Agnieszka Szymańscy z czasem całkowitym 301,94. Trzecie miejsce zajęła załoga nr 23, Mirosław i Anna Szydłowscy z czasem całkowitym 301,95 sekundy.
Rozdano również puchary i nagrody w pozostałych klasach pojemnościowych.
Zabawa przy muzyce granej przez DJ-a trwała prawie do „białego rana”.
Przed południem w niedzielę, po śniadaniu o godz. 10.00 odbył się Turniej Rzutu Podkową o Puchar Przewodniczącego ZZIT, w którym zwyciężył Aleksander Mackiewicz.
O godz. 11.00 zaczął się kurs nurkowania. W takcie części teoretycznej poznaliśmy zasady bezpiecznego nurkowania.
Następnie wszyscy chętni po założeniu sprzętu do nurkowania wraz z instruktorem zanurzali się do głębokości ponad 5 metrów pod wodę. Niektóre z sesji podwodnych trwały blisko godzinę. Z uwagi na dużą przejrzystość wody mogli podziwiać głębiny jeziora szczególnie ulubionego przez amatorów nurkowania.
Na zakończenie każdy z rajdowiczow otrzymał okolicznościowy dyplom z wizerunkiem Napoleona.
Po niedzielnym obiedzie wszyscy uczestnicy najkrótszą droga udali się do domów.